Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Re: Kylie Minogue

02-09-2011, 21:18

Jak tak sobie czytam o tych 3D, 6D, ..., nD, to nachodzi mnie pewna refleksja. Pewnie objawię się teraz jako zgrzybiały, niereformowalny dziad, jako zapyziały konserwatysta, ale od tego jest forum, żeby smutki swoje i radości wylewać.
Przyznam szczerze, że mnie to kompletnie nie kręci. I nie chodzi mi tu absolutnie o koncert Kylie. Co prawda nie jestem jej fanem, nie śledzę jej kariery, ale kawałki, które słyszę gdzieś w mediach raczej mi się podobają. Chodzi mi o te nowe super technologie, nowe trendy w sztuce filmowej. Owszem, widziałem kilka projekcji w 3D, między innymi koncert U2, podczas którego The Edge kilkakrotnie chciał mnie walnąć w czoło gryfem swojej gitary, na szczęście w porę odchylałem głowę, skutecznie udaremniając jego próby. Ok, wszystko pięknie, wszystko cudownie, tylko po co...?
Przed pojawieniem się technologii 3D powstało tyle wybitnych dzieł filmowych, tyle perełek, których za nic w świecie nie chciałbym oglądać w 3, a nie daj Boże w jakimś 6D.
Dla mnie te wszystkie n-wymiary są tylko błyskotką, ślicznym, kolorowym papierkiem, którym owija się wyrób czekoladopodobny (ponownie zaznaczam, że nie chodzi mi o koncert Kylie, tylko o ogólny trend).
Właśnie obejrzałem „O północy w Paryżu”. Świetne w filmach Allena jest to, że nawet ścieżka dźwiękowa podawana jest w mono. Film mnie urzekł i wiem jedno – gdyby został nakręcony w 3D, wyszedłbym z kina zniesmaczony, albo wyszedłbym z kina przed końcem seansu. Współczesne technologie często profanują dzieło. Nienawidzę nowych, kolorowanych wersji starych filmów, za to powinno się karać. Lubię stare, nawet lekko podniszczone kopie. Klimatu starych filmów nie jest w stanie zastąpić żadna nowa technologia. Żaden „Avatar 8” w wersji 17D nigdy nie będzie w stanie przebić genialnością takich dzieł jak „Casablanca”, „Cabaret”, „Niewinni czarodzieje”, „Nóż w wodzie”, czy „Salto”. To pozycje pierwsze z brzegu, przykłady można mnożyć.
Powiadam, dla mnie 3D to błyskotka, to lukier, to dosypywanie kolejnej łyżki cukru do herbaty. Ja wolę gorzką, smakuje prawdziwiej.

Re: Kylie Minogue

04-09-2011, 15:15

Nie jestem wielkim fanem Kylie, ale rowniez czekam na onowe DVD - koncert wyglada interesujaco wizualnie, a ostatnia jej plyta byla naprawde dobra. Wyglada to jak na razie na wiele ciekawsza rzecz niz np ostatnia trasa Madonny, czy Lady Gagi.

Co do technologii 3D - jak na razie jedyna rzecza ktora mozna bylo zobaczyc w prawdziwym 3D byl Avatar i kilka animacji. Reszta rzeczy reklamowanych jako 3D - w tym np. Alicja w krainie czarow czy koncert U2 - to normalne filmy, zmienione w postprodukcji na zasadzie wyciagniety pierwszy plan, lekko rozmyte tlo - zadne 3D!
3D to przyslosc, ale musi minac troche czasu, zanim ta technologia przyjmie sie i upowrzechni na tyle, by bylo mozna naprawde poczuc co ona oferuje. Poki co to bardziej ciekawostka, ktora kojarzy sie z efektem dla samego efektu. Ale kiedys to samo mowiono o wprowadzeniou dzwieku i koloru - tez narzekano, ze sie to nie przyjmie ;)

Co do Kylie ciekawi mnie czy koncert Kylie zostal nakrecony od razu kamera 3D, czy podrasowny pozniej?

Re: Kylie Minogue

05-09-2011, 11:55

Mój kolega- kinoman twierdzi stanowczo, że trójwymiar w Avatarze był bardzo skromny. Chwalił za to inny film, o ile pamiętam "Oszukać przeznaczenie 4"

Re: Kylie Minogue

11-11-2011, 0:22

Witam!

ralph napisał(a):Nie jestem wielkim fanem Kylie, ale rowniez czekam na onowe DVD - koncert wyglada interesujaco wizualnie, a ostatnia jej plyta byla naprawde dobra. Wyglada to jak na razie na wiele ciekawsza rzecz niz np ostatnia trasa Madonny, czy Lady Gagi.
Co do Kylie ciekawi mnie czy koncert Kylie zostal nakrecony od razu kamera 3D, czy podrasowny pozniej?

Z tego co mi wiadomo, londyński koncert Kylie, z trasy "Aphrodite - Les Folies Tour 2011", nagrywano 9-ma kamerami w technologii 3D oraz 6-ma w 2D.

28 listopada, pojawi się nowy, koncertowy album Kylie "Aphrodite - Les Folies Live In London": CD+DVD oraz Blu-Ray (2D i 3D)!
Nie wiem jak pozostali Fani Kylie, ale ja liczę na mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent od mojej Ukochanej! :oops: :D Najprawdopodobniej kupię odtwarzacz Blu-Ray... - to dla technologii 3D.

Siostrzyczki Kylie i Dannii Minogue, rozmawiają o "Aphrodite - Les Folies Tour 2011"


Pozdrawiam!

Ps. Obiecuję, że następnym razem wrzucę mój filmik z (tegorocznego) berlińskiego koncertu Kylie, tj. intro "Aphrodite".

Re: Kylie Minogue

12-11-2011, 23:53

Zdaje się, że są m.in. paczki do wyboru:
1) BluRay+ DVD 2D +DVD 3D
2) DVD+2x CD

Nie jestem na bieżąco z technologią- trójwymiar jest na DVD a nie na BluRay?

Re: Kylie Minogue

13-11-2011, 22:47

3D to na Blu-ray`u raczej, bo gdzie te dane się zmieszczą?

Re: Kylie Minogue

23-12-2011, 11:58

Witam Was!

j.wojak napisał(a):Nie jestem na bieżąco z technologią- trójwymiar jest na DVD a nie na BluRay?

Koncert nagrany w technologii 2D/3D, znajduje się na Blu-Ray.
Nie mam odtwarzacza Blu-Ray, ani telewizora 3D, więc czekam na DVD.

Filmik (mojego autorstwa) z berlińskiego koncertu Kylie Minogue, w ramach "Aphrodite - Les Folies Tour 2011"...

Kylie Minogue - Aphrodite (Aphrodite - Les Folies Tour - 01.03.2011, O2 World, Berlin)



0:06 - Marta (osoba towarzysząca w drodze do/z Berlina oraz podczas koncertu): "Mariusz, zobacz co się dzieje!" :)
0:51 - Źywa reakcja Marty. :)
1:27 - Odliczanie... Berlin wita Kylie - najlepszy fragment! :D
Przed 1:38/1:38 - Marty/i moja głośna reakcja po pojawieniu się Kylie. :oops: :)

* Filmik kręcony był aparatem cyfrowym HD - podczas zbliżania są drgania. Dodatkowe drgania spowodowane... emocjami. Filmowałem głównie Kylie i czasami zapominałem o Tancerzach. :oops: :)

Przyjemnego oglądania i słuchania!

Re: Kylie Minogue

10-01-2012, 0:59

Witam ponownie!

Będę nieskromny, ale... ;)

Dzisiejszy wpis/post na mojej facebook'owej tablicy: "(...) Poprosiłam Kylie i zgodziła się zaśpiewać specjalnie dla Ciebie (...)"



Spełniło się moje największe marzenie - prześliczna (jak zawsze) Kylie Minogue zaśpiewała dla mnie i dała mi całusa! ;) :D :oops:

A tak przy okazji: Moi Drodzy, dziękuję Wam za pamięć i życzenia, które złożyliście za pośrednictwem Forum Pet Shop Boys, Facebook'a czy przez SMS-y! :D Ja też będę pamiętał! :)


Dobranoc...

Ps. Zrobił się maleńki offtopic... mimo wszystko liczę na Waszą wyrozumiałość! ;)

Re: Kylie Minogue

22-03-2012, 18:20

Witam!

Księżniczka Popu - Kylie Minogue, obchodzi w tym roku jubileusz - 25-lecia pracy artystycznej. Jej pierwszy hit „The Loco-Motion”, pojawił się w 1987 roku... Trudno w to uwierzyć, bo Kylie nadal wygląda niezwykle młodo i... bardzo sexy! uhmm... :oops: :)

Kylie Minogue - 25 lat w 4 minuty


Kylie Minogue - 25 lat - Megamix/Videomix


25-lecie, więc Kylie Minogue wciąż aktywna...

18 marca, w Melbourne - rodzinnym mieście Kylie, ruszyła anty-trasa* koncertowa...

Kylie Minogue - Anti-Tour - Palace Theatre, Melbourne



* Anti-Tour - setlista marzeń - b-sides + kilka utworów pochodzących z moich ulubionych albumów - "Enjoy Yourself" i "Rhythm Of Love"!


Ciekawostki (i zaległości):

Utwór "Can't Get You Out Of My Head", Kylie Minogue, okazał się najczęściej graną piosenką ostatniej dekady! Należy dodać, że był to pierwszy wielki przebój XXI wieku!

Kylie Minogue - Can't Get You Out Of My Head



Występy Księżniczki Popu w australijskiej i ukraińskiej edycji programu X Factor...

Kylie Minogue - I Should Be So Lucky - X Factor - Australia**


Kylie Minogue - Get Outta My Way/Can't Get You Out Of My Head - X Factor - Ukraine**



** Kylie jest naturalną blondynką, ale przez krótki okres była brunetką (widać to na filmikach). Blondynka, czy brunetka - zawsze prześliczna! uhmm... :oops: :)


Przyjemnego oglądania i słuchania!

Re: Kylie Minogue

07-05-2012, 20:40

Witam Was!

Już 4 czerwca, ukaże się na rynku składanka CD/DVD "The Best Of Kylie", na której znajdzie się 21 najlepszych utworów i teledysków, z 25-letniej kariery Kylie Minogue...

Lista:

Can’t Get You Out Of My Head/Spinning Around/I Should Be So Lucky/Love At First Sight/In Your Eyes/Kids (with Robbie Williams)/Better The Devil You Know/All The Lovers/Give Me Just A Little More Time/Celebration/Slow/Red Blooded Woman/I Believe In You/On A Night Like This/Confide In Me/Get Outta My Way/The Loco-Motion/Tears On My Pillow/Wow/In My Arms/Never Too Late

"Time Bomb" - to (najprawdopodobniej) tytuł singla i klipu, promującego przyszły album Księżniczki Pop...

Kylie Minogue - Time Bomb - behind the scenes



Najnowsze wydawnictwo (CD/DVD) "The Best Of Kylie", to jedynie 21 utworów i klipów. :( Marzy mi się składanka zawierająca wszystkie teledyski, z wyjątkowo bogatego dorobku Kylie Minogue! uhmm... :oops: :) A na razie pozostaje n/w filmik...

Kylie Minogue - 25th Anniversary Videography - Videografia 1987-2012 (full)




Bezcenne (dla Nas, Fanów) prezenty od Kylie z okazji K25 - 25-lecia pracy artystycznej*...

Kylie Minogue - I Don't Need Anyone - Anti-Tour Rehearsals


Kylie Minogue - Cherry Bomb - Anti-Tour, Palace Theatre, Melbourne


* Więcej prezentów na Facebook'u!

Przyjemnych wrażeń, podczas oglądania i słuchania... Księżniczki Pop! ;)
Odpowiedz