Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

20-10-2010, 16:04

Szanowni Państwo!

Ogłaszam wszem i wobec, że dnia 12 listopada br. w mieście Olsztyn odbędzie się impreza zatytułowana PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY. Miejsce imprezy: Stare Miasto, Irish Pub Carpenter.

Zamysł imprezy jest taki, żeby połączyć muzykę PSB z muzyką alternatywną. Uznaliśmy, że fanów Pet Shop Boys nie jest zbyt wielu, żeby zrobić imprezę monotematyczną, więc postanowiliśmy zrobić imprezę, która połączy te dwa z pozoru skrajnie różne gatunki muzyczne, czyli elektro-pop i alternatywny rock. Chcemy w ten sposób obalić mit jaki funkcjonuje w świadomości wielu fanów rocka, że muzyka pop to coś gorszego, mniej wartościowego. Chcemy pokazać, że tak naprawdę te gatunki różni tylko forma, bo jeżeli piosenka jest dobra to obroni się sama, niezależnie w jakiej stylistyce jest nagrana. Chcemy też pokazać alternatywnych Pet Shop Boys, czyli nie tylko takich jakich wszyscy znają z hitów ‘Always on my mind’ czy ‘Go West’ (chociaż te kawałki oczywiście znajdą się na playliście). Chcemy pokazać ich od trochę innej strony. Chcemy pokazać artystów z którymi współpracowali, którymi się inspirowali i tych którzy inspirowali się ich twórczością. Chcemy pokazać, że muzyka pop wcale nie jest tak odległa od rocka i że te dwa gatunki wzajemnie się przenikają, uzupełniają.

Co do samego miejsca wygląda ono tak http://www.flickr.com/photos/9229271@N08/3020600518/

Klub mieści się w samym sercu olsztyńskiej starówki. Jego wystrój jest stylizowany na typowy pub wyspiarski, więc muzyka Pet Shop Boys będzie tam jak najbardziej na miejscu :)

Oto opinie ludzi, którzy mieli przyjemność tam gościć http://www.nocny.olsztyn.pl/post180.html

Zapraszamy Was serdecznie!

Tomek & Dackard

Zgłoszenia kierujcie na adres: tomo75@gmail.com

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

20-10-2010, 16:23

Ja dodam tylko, że osobom zainteresowanym uczestnictwem w imprezie, Tomo w razie potrzeby pomoże w organizacji noclegów.
Mam nadzieję, że spotkamy się tam w szerokim gronie :D

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

20-10-2010, 17:16

Miłej zabawy Mnie nie będzie na 100% :D

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

20-10-2010, 18:06

Bardzo odważna koncepcja. Życzę powodzenia :)

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

20-10-2010, 23:14

Olsztyn - Carpenter! Znam dobrze to miejsce! Mam z nim zwiazanych kilka milych wspomnień :) Co ciekawe - kiedys wlasnie tam slyszalem na zywo w wykonaniu jakiegos gitarzysty z Krakowa "You only tell me you love me when you drunk" w wersji wokalno-akustycznej. ;) Niestety w dlugi listopadowy weekend bede na drugim koncu Polski :| Bylaby dobra okazja zeby sie poznac. Co do imprezy: Bedzie tam jakies miejsce do tanczenia (na gorze)?

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

21-10-2010, 8:25

Widzę, że rzeczywiście dobrze znasz to miejsce :) Tak, mamy zamiar zrobić miejsce do tańczenia i prawdopodobnie będzie to w górnej części :)
Gdybyś jednak zmienił zdanie to serdecznie zapraszam do Olsztyna.
Pozdrawiam!

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

21-10-2010, 12:22

Niestety wszystko juz zaklepane. Ale odezwe sie jak bede mial byc w Olsztynie przy okazji ;)

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

23-10-2010, 16:21

Witam!

tomo napisał(a):Szanowni Państwo!

Ogłaszam wszem i wobec, że dnia 12 listopada br. w mieście Olsztyn odbędzie się impreza zatytułowana PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY. Miejsce imprezy: Stare Miasto, Irish Pub Carpenter.

Zamysł imprezy jest taki, żeby połączyć muzykę PSB z muzyką alternatywną. Uznaliśmy, że fanów Pet Shop Boys nie jest zbyt wielu, żeby zrobić imprezę monotematyczną, więc postanowiliśmy zrobić imprezę, która połączy te dwa z pozoru skrajnie różne gatunki muzyczne, czyli elektro-pop i alternatywny rock. Chcemy w ten sposób obalić mit jaki funkcjonuje w świadomości wielu fanów rocka, że muzyka pop to coś gorszego, mniej wartościowego. Chcemy pokazać, że tak naprawdę te gatunki różni tylko forma, bo jeżeli piosenka jest dobra to obroni się sama, niezależnie w jakiej stylistyce jest nagrana. Chcemy też pokazać alternatywnych Pet Shop Boys, czyli nie tylko takich jakich wszyscy znają z hitów ‘Always on my mind’ czy ‘Go West’ (chociaż te kawałki oczywiście znajdą się na playliście). Chcemy pokazać ich od trochę innej strony. Chcemy pokazać artystów z którymi współpracowali, którymi się inspirowali i tych którzy inspirowali się ich twórczością. Chcemy pokazać, że muzyka pop wcale nie jest tak odległa od rocka i że te dwa gatunki wzajemnie się przenikają, uzupełniają.

Co do samego miejsca wygląda ono tak http://www.flickr.com/photos/9229271@N08/3020600518/

Klub mieści się w samym sercu olsztyńskiej starówki. Jego wystrój jest stylizowany na typowy pub wyspiarski, więc muzyka Pet Shop Boys będzie tam jak najbardziej na miejscu :)

Oto opinie ludzi, którzy mieli przyjemność tam gościć http://www.nocny.olsztyn.pl/post180.html

Zapraszamy Was serdecznie!

Tomek & Dackard

Zgłoszenia kierujcie na adres: tomo75@gmail.com


Tomku - czy mogę to wrzucić (cały tekst + Twój adres e-mail), na Forum Depeche Mode?

Pozdrawiam!

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

23-10-2010, 17:15

dwa dni temu pisałem tu post, ale nagle komp się zresetował...
miałem to samo na myśli...tak jak pisze Petek dobrze byłoby umieścić info na forum dm
zresztą kilku depeszy z Olsztyna często nawiedza 3city na depotekach a nie samym dm żyją...

pomysł imprezy świetny! sam często układałem sobie setlisty w głowie takiego party ;)
my dobrze wiemy, że tylko z pozoru to różne gatunki, ale PSB wielokrotnie dało dowód, że odnajduje się w nich, nieprawdaż :)
zresztą alternative można dwojako sobie tłumaczyć...
hmmm, bo jeżeli ma polecieć always on my mind - to tylko extended dance mix, żadnych tam oklepanych wersji :!:
8-)
zresztą mam szereg różnych propozycji np.
MGMT - kids -synthpop PSB mix, Yoko Ono- walking on thin ice - electro mix, Rammstein - main teil -ale ten drugi remix, nie z disco 4 ,Superchumbo & Neil - tranqualizer; jakiś mush up, świetny do znalezienia w necie, zresztą sam go tu na forum przywoływałem , połączenie PSB i Nirvany - party song i smells like teen spirit...
z innych artystów np., mam to od Darka - frosen plasma - I get excited
z oryginalnego PSB choćby z ostatnich rzeczy after the event czy the fomer einfant terrible...ze starszych rzeczy świetne są wersje dla radio XFM (rent, west end girls, flamboyant), sexy northerner,blue on blue....z bardziej rockowych rzeczy the truck driver and his mate, coś z Release- home and dry (ma fajny mix ambient),a z zupełnie unplugged - decadence
zresztą może ktoś jeszcze coś podpowie?
a na wejście proponuję
how I learnd to hate rock' n' roll :D
nie wiem, jak organizatorzy na to się zapatrują, czy idziemy tym samym tokiem myślenia?
z polskich zespołów , których jest cała masa, ale tu nie siedzę w temacie, na pewno, Lao Che a ostatnio zaciekawili mnie Kim Nowak


12 listopada, to może być wolny dzień z pracy...muszę się zorientować...nie obiecuję i nie deklaruję na 100% ale te 3,5 godziny do Olsztyna :) pociagiem to można przeżyć
Ostatnio edytowano 25-10-2010, 22:50 przez balshoy, łącznie edytowano 1 raz

Re: PET SHOP BOYS ALTERNATIVE PARTY 2010

25-10-2010, 14:31

Jasne, Petek, możesz zamieścić tekst i moje dane na forum DM. Może kogoś to zainteresuje. Jesteśmy w trakcie tworzenia playlisty i kawałki DM też są przewidziane.

Dzięki za sugestie, Adam. Na pewno uwzględnimy któreś z Twoich propozycji. Idea imprezy jest taka, że ma to być pokaz audiowizualny. Niestety nie wszystkie wymienione przez Ciebie kawałki są ilustrowane klipem, ale zawsze można dorobić do nich jakieś alternatywne teledyski ;) Niestety czasu jest niewiele, więc nie wiem czy ze wszystkim się wyrobimy. W czasie imprezy chcemy też pokazać też nasze ICHH'10.
Cieszę się, że pomysł imprezy przypadł Ci do gustu. Liczę na Twoją obecność.
Odpowiedz