Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Orbital

21-01-2011, 15:15

Witam!

Od ładnych paru lat słucham dokonań duetu Orbital. Głównie podoba mi się ich płyta "Blue Album". Jeśli ktoś lubi dużo, czasami troszkę pokręconej, przestrzennej elektroniki to polecam :). Troszkę tu Kraftwerk, Delerium, Synaesthesia, Recoil. Płyta, o której powyżej napisałem jest chyba najbardziej równa i moim zdaniem najlepsza. W innych płytach czasami są takie zawijasy, że szkoda gadać :). Zaskoczyła i zelektryzowała mnie wieść o ponownej reaktywacji zespołu w 2009 roku. Ciekawie też wyglądają na występach na scenie :). Może kiedyś dwaj bracia tu przyjadą :).

Jeśli jestem przy Orbital to polecam też najnowszą, jeszcze ciepła płytę zespołu The Orb - "Metallic Spheres" z Davidem Gilmourem (Pink Floyd). Świetna elektronika z jeszcze lepszą gitarą :)

Re: Orbital

21-01-2011, 15:49

Witaj, Jacku!

Orbital, The Orb, The Future Sound Of London, Biosphere, 808 State, Cosmic Baby - "Lubię to!". 8-) Większość z tych formacji (ich klipy), znajdziesz na Naszym Forum, w dziale: "Muzyka" > temat: "Chillout music..." - zapraszam!

A co do samego duetu Orbital, oglądałem w MTV2 Ich przecudny koncert - multimedialne show (muzyka + wizualizacje)... - odlot! :D
A uwielbiam i dedykuję Wam ten kawałek/teledysk:

Orbital "Funny Break"

Nieziemska Dziewczyna w klipie, prawda?! hmm... :)

Pozdrawiam!

Re: Orbital

21-01-2011, 17:16

Prawda prawda :)

Dla mnie Orbital to przede wszystkim "Halcyon & On & On", ale także "Belfast", no i cała płyta "In Sides". Bardzo lubię :) ale bez przesady.

The Orb też są świetni, chociaż ta ostatnia płyta mnie osobiście nie porywa.

Zapewne wiesz Jacku, że "Halcyon" powstał na bazie kawałka Opus 3 "It's a Fine Day" - to dopiero klasyk! :D

Re: Orbital

21-01-2011, 18:57

Petek napisał(a): Ich przecudny koncert - multimedialne show (muzyka + wizualizacje)... - odlot! :D

Cos dla mnie! Moglbys napisac dokladnie, jaki to koncert? ;)

Re: Orbital

22-01-2011, 13:00

Witaj!

ralph napisał(a):
Petek napisał(a): Ich przecudny koncert - multimedialne show (muzyka + wizualizacje)... - odlot! :D

Cos dla mnie! Moglbys napisac dokladnie, jaki to koncert? ;)

Oglądałem ten koncert wiele lat temu (jeszcze za czasów platformy cyfrowej - WIZJA TV, wówczas miałem dostęp do kanału MTV2, a w tej chwili nie mam) i nie pamiętam, gdzie był zarejestrowany? Możliwe, że w UK. Nagrałem to na VHS, ale problem w tym, że nie mam już magnetowidu (żyjemy w czasach DVD i Blu-ray Disc). Moja rada: jeśli masz kanał MTV2, sprawdzaj ich program i czekaj na powtórkę: MTV2 live - Orbital!

Na razie!

Re: Orbital

22-01-2011, 15:44

Nie mam telewizji - wystarczy mi internet, w ktorym tak czy owak znajde jakis ich koncert ;) Dzieki!

Re: Orbital

22-01-2011, 21:35

eliks napisał(a):
Zapewne wiesz Jacku, że "Halcyon" powstał na bazie kawałka Opus 3 "It's a Fine Day" - to dopiero klasyk! :D


Tak, tak, wiem, to mocny klasyk :). "It's a Fine Day" to świetny utwór, a "Halcyon" uważam za nagranie genialne, wybitne. Bardzo pozytywny nastrój wprowadza :). Tylko brakuje ciepła na dworze :)

Re: Orbital

22-01-2011, 21:52

A ja polecam Wam ten kawałek, bardzo energetyczny - "You Lot" live, niestety jakość video jest trochę słaba :(

Odpowiedz