Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Eden

05-04-2011, 20:33

Zastanawiałem się czy nie umieścić informacji o tym zespole w temacie "Playlista przeciętnego fana", ale bałem się że ten post gdzieś zginie, a zespół jest wart uwagi. Eden to synthpopowa grupa z Dublina, która wychowała się na muzyce Pet Shop Boys. W zeszłym tygodniu ukazał się ich nowy album Electric! (problem z nim jest taki że jest bardzo trudno go nawet legalnie ściągnąć) Oczywiście jak na początkującą grupę ta płyta jest dosyć nierówna, ale przeważają jednak te lepsze momenty.

Na dowód moich słów o inspiracji PSB prezentuję utwór-tribute (nieco parodystyczny) "If I was a pet shop boy", pierwszy singiel z nowej płyty:


A to kolejny, równie dobry, tytułowy Electric:


Cała płyta utrzymana jest w podobnych klimatach. Na youtube można znaleźć jeszcze kilka utworów z nowej płyty, niestety nie wszystkie. Polecam szczególnie "I could have done without this", "Spin the disc" i "Murder on my mind" (który ma być kolejnym singlem).
Myślę, że wkrótce będzie głośno o tym zespole, kto wie, może rosną następcy N&C?

Re: Eden

05-04-2011, 23:45

Ciekawe nie słyszałem o tym zespole. :o Klipem nawiązują do I’m with stupid. :lol:
Ten z lewej jegomość skojarzył mi się z Gun Boy(em) :D
Ale klip It couldn't happen here 10 o wiele lepszy od tych dwóch tutaj. ;) :)
Odpowiedz