Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Erasure

29-08-2011, 11:50

Zakładam wątek o zespole, którego (o dziwo) jeszcze tutaj nie było. Okazja jest, bo Erasure 3 października wydaje nowy album. Zwiastuje go nagranie poniżej:

Re: Erasure

29-08-2011, 11:55

Album "The Innocents" jest kapitalny, genialny, cudowny, niesamowity - być może dlatego że produkował do Stephen Hague ;)
poza tym lubię ich covery Abby.

Reszta jest poniżej krytyki, sorry. Nie mniej, szanuję. Tyle ode mnie.

Re: Erasure

31-08-2011, 20:26

Przyznam się szczerze, że chciałem już wcześniej założyć wątek o Erasure, ale zwykle w takich wątkach trwa ciągła walka:
Kto lepszy PSB czy Erasure.
Ich nowy album wyprodukował Frankmusik, który będzie ich gościem na amerykańskiej (+1 koncert w Kanadzie), wrześniowej części trasy wspierającej
wydanie "Tomorrow's World".
Sam singiel wydawany jest niejako dwa razy od 29.08 wersja jednoutworowa do ściągnięcia, a na fizycznym (+ remiksy) dopiero 26.09.
Trudno wróżyć sukces na listach, bo radio w Uk niechętnie umieszcza go na swoich playlistach np. BBC brak ...

Gdy pojawił się "The Light At The End Of The World" jakiś tydzień słuchałem codziennie, ale po miesiącu przerwy wiele stracił.

Tak "Innocent" obowiązkowo!

Re: Erasure

01-09-2011, 12:09

Ja osobiście nie rozumiem tej mentalności,dalczego ten zespół jest poruwnywalny= z pet shop boys. :roll: Może dlatego że jest tam kawiszowiec i jest ich dwóch. :|

Re: Erasure

01-09-2011, 20:59

najprościej mówiąc, porównywalny dlatego, że to też zespól grający muzę elektroniczną;
poza tym , Vince Clarke, jakby nie patrzeć główny twórca pierwszej płyty DM, często w póżniejszym okresie stosował te same "patenty"
dla mnie najlepszy w ich wykonaniu był początek lat 90;
podobnie, jak eliks, lubię ich covery ABBY, to taka tryskająca energią elektronika

Re: Erasure

02-09-2011, 0:16

Mi ten zespół zawsze będzie się kojarzył z tą piosenką:


oraz:


Tutaj trochę zajeżdżają Depeche Mode (strojem) :)

Re: Erasure

02-09-2011, 8:58

Witam!

dok7 napisał(a):Mi ten zespół zawsze będzie się kojarzył z tą piosenką:

"Always" (singiel i klip z 1994 roku, #4 na Hit List UK)* - uwielbiam to! hmm... :D Kawałki z "Abba Esque" (EP'ki wydanej w 1992 r., #1 na Hit List UK) - lubię!
Z dyskografii Erasure, mam DVD "Hits! The Videos" (teledyski + materiały z koncertów + wywiady).

* To moja dedykacja dla Naszej Koleżanki z Forum (nie mogę podać imienia), która przechodzi trudny okres... Nie jest Jej lekko! :( Na Naszym Forum, pojawia się, jako "Gość".

Pozdrawiam!

Re: Erasure

27-09-2011, 9:44

A tak wygląda oficjalne video:



Setlista trasy:
Sono Luminus
Always
When I Start To (Break It All Down)
Blue Savannah
Fill Us With Fire
Drama
You've Got To Save Me Right Now
Ship of Fools / Alien (acoustic)
Victim of Love
Chorus
Breathe
Push Me Shove Me
I Lose Myself
A Whole Lotta Love Run Riot
Breath of Life
Sometimes
Chains of Love
A Little Respect
Oh L'Amour


PS. Zamawiając album w HMV macie szanse spotkania z Erasure w Londynie na próbie przed koncertem.




Edit.
Koncerty blisko:
15.11 Praga
16.11 Bratysława

Singiel zamówiony :oops:

Re: Erasure

03-10-2011, 22:52

Po dwóch przesłuchaniach nowej płyty mam mocno mieszane uczucia. Myślałem, że będzie lepiej.
Słucham dalej.....

Re: Erasure

23-10-2011, 12:05

Płyta jest słaba :(
Odpowiedz