Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Warpaint

14-09-2011, 1:19

Kapela totalnie nie w klimatach PSB, ale na oddzielny temat zasługuje :P

Obrazek

Warpaint to żeński kwartet z Los Angeles, sprawca jednej z płytowych rewelacji zeszłego roku (''The Fool'') oraz jedna z największych nadziei dla współczesnej muzyki alternatywnej. Za inspiracje służą im nagrania The Cure, Siouxsie and the Banshees oraz Joni Mitchell, chociaż podobno równie chętnie słuchają Depeche Mode, Erasure czy Kraftwerk (tylko tego raczej nie da się wychwycić w ich twórczości :P). Mi osobiście zaimponowały swobodą poruszania się w świecie zarezerwowanym do tej pory głównie dla mężczyzn. Znacie bowiem jakiś 100% damski kolektyw, który w ramach jednego albumu miksowałbym ze sobą art-rocka, rocka psychodelicznego oraz elementy dream popu? Co istotne, dziewczyny nie zapominają również o eleganckich (to nieprzypadkowe słowo) melodiach. W sierpniu miałem przyjemność widzieć ich występ na Off Festivalu i od tej pory nie schodzą z mojej cotygodniowej playlisty. Idealne dla wszystkich osób lubiących od czasu do czasu przeżyć ''kontrolowaną depresje'' :)

Reedycja ich debiutanckiego albumu ''The Fool - Deluxe'' ukaże się 29 września bieżącego roku.





Re: Warpaint

18-09-2011, 20:19

Znam Warpaint. Dziewczyny są znakomite, ale niestety nie doświadczyłem ich muzyki na żywo (chociaż plan wyjazdu na OFF-a był już bardzo zaawansowany). Genialna płyta, mój faworyt to Shadows.
Odpowiedz